1, A rák!
Társadalmunkban a hatalom jellemzően arra törekszik, hogy szétzúzza a közösséget. A nemzeti gondolkodás, a hagyományok szinte ellenségeskedésnek számítanak. Már a család fogalmát és létét is megkérdőjelezik.
Előtérbe kerül az individuum. Semmi sem számít, csak az egyén boldogulása, előmenetele. Hol van már az, hogy “egy mindenkiért, mindenki egyért”!
Az egyén hajlandó elpusztítani a környezetét csak azért, hogy neki jobb élete legyen. Nem számít, hogy ezzel a következő generációk életterét semmisíti meg.
A régi bölcsesség, a smaragdina tabula, évezredek óta harsogja: “ami kinn, az van benn, ami fenn, az van lenn”.
Nem csoda, hogy az egyik vezető halál ok a civilizált emberek világában a RÁK.
Ennek ellenére a daganatos betegségek hátterében mindig megtalálható egy nagyon komoly személyes krízis.
A rák legtöbbször az ego problémáját mutatja. Nem tudja elfogadni sorsát és soha sem tud igazán örülni az életének. Sorscsapásnak tartja az eseményeket, amik megtörténnek vele. Vagy éppen gátlástalanul tör az általa felállított célok felé, azt gondolván, hogy bármit elérhet, bárkit legyőzhet, és úgy gondolja, hogy ez jár neki. Mindegy, hogy kin kell átgázolnia és maga alá gyűrnie. Egyszerűen nem létezik korlát, amit hajlandó lenne elfogadni.
A rákos sejt ugyanígy éli meg a helyzetet, egészen addig, amíg az életet adó szervezete egészen el nem pusztul. És mindegy, hogy ezzel az ő léte is megsemmisül.
A betegség mindig egy üzenet a jobbik énünktől. Ezért meg kell fejtenünk, hogy a szervezetünk mit akar jelezni.
Változnia kell, képesnek kell lenni kialakítani a változás stratégiáját. Átalakítani, megváltoztatni az eddigi életét. Ez segíthet a gyógyulásban.
Fizikai szinten az okok között szerepelnek a rizikófaktorok;
- helytelen táplálkozás
- vitaminhiány
- baktériumflóra károsodás
- kisiklott anyagcsere
- keringési zavarok
- ellenálló képesség csökkenése
- öröklött hajlam
- stressz
- depresszió
- gyász, bánat
Daniel Siegel szerint a daganatos betegségeket leküzdeni csak a sorsukat kézbe vevők képesek.